Promienniki gazowe na butlę gazową- bezpieczeństwo stosowania

Słyszy się w ostatnim czasie coraz częściej o promiennikach gazowych, jednak nie wszyscy wiedzą co to takiego, i do czego służy. W zakładach pracy, czy innych obiektach o znacznej powierzchni są one wykorzystywane od dawna, gdyż skutecznie ogrzewają dane pomieszczenie, a do tego są energooszczędne. W mniejszych pomieszczeniach w domu czy w pracy, można zastosować promienniki gazowe o mniejszej mocy i wielkości, dostosowując je do naszych potrzeb i warunków.

Promienniki gazowe, czy równie popularne elektryczne, służą do ogrzewania wszelkich pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, użytkowych, a także w wersji przenośnej ogrzewają balkony, tarasy a nawet ogrody. Skupimy się na promiennikach gazowych, które można wszędzie ze sobą zabrać, pod warunkiem iż się zmieszczą do samochodu. Typ przenośny charakteryzuje się tym, że zadziała po bezpośrednim podłączeniu do butli z gazem niezależnie od warunków zewnętrznych.

W zależności od wielkości i mocy promienników gazowych, oraz indywidualnych potrzeb użytkownika, można je podpiąć pod butlę od 0,5kg do 11kg. Takie urządzenie przydaje się pod namiotem lub w plenerze, gdzie nie ma możliwości innego ogrzewania. Jest ono bezpieczne w stosowaniu, jednak z uwagi na butlę z gazem zaleca się ostrożność w kontaktach z ogniem, oraz regularne sprawdzanie szczelności węża przyłączeniowego, jak również sprawność reduktora ciśnienia.